HAKKIMIZDA

Objektif Adli Grafolojik İncelemeler Laboratuvarı; grafoloji ve belge sahteciliği alanında muhtelif hukuk birimleri ile özel ve tüzel kişilere hizmet vermek üzere kurulmuş özel bir laboratuvardır.

Laboratuvar uzmanı Emekli Emniyet Müdürü Dursun KERİMOĞLU; Kriminal Polis Laboratuvarları Grafoloji ve Belge Sahteciliği bölümünde asistan, uzman ve uzman-yönetici olarak uzun yıllar çalışmış ve bu çalışmaları kapsamında alanının gerektirdiği tecrübe ve birikimin kazanılmasını sağlayacak sahteciliğe konu on binlerce belge incelemiştir. Bu özel laboratuvarın kurulmasıyla, hizmetlerin verilmesinde; kazanılan bu 30 yılı aşkın tecrübe ve birikimle adli olaylara ışık tutmak, kişilerin sahteciliğe konu problemlerinin çözülmesine yardımcı olmak, haklıyı haksızdan ayırmak ve adaletin doğru tecellisine yardımcı olmak amaçlanmıştır.
Çalışmalarda titizlik, etik kurallara bağlılık, gizlilik ve uzmanlık alanının gerektirdiği teknik ve bilimselliğin uygulanması temel prensiplerimizdir.

Grafoloji Uzmanı İmza Sahteciliği 31

UZMANIN ÖZGEÇMİŞİ

Objektif Adli Grafolojik İncelemeler Laboratuvarı Uzmanı Dursun KERİMOĞLU; 1961 yılında Ankara’da doğdu. 1979 yılında Polis Kolejini, 1983 yılında Polis Akademisini bitirdi. Akabinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları Dairesi Başkanlığında Komiser Yardımcısı rütbesinde Grafoloji ve Sahtecilik Asistanı olarak göreve başladı. Asistanlığı esnasında binlerce imza, yazı, belge sahteciliği konularında inceleme, çalışma ve raporlama işlemlerinde görev aldı. 1984 – 1985 yıllarında vatani görevini Yedek Subay olarak İstanbul’da yaptı. 1987-1990 yılları arasında 3 yıl süreli Türkiye’nin Tokyo/Japonya Büyükelçiliğinde güvenlik ataşesi olarak çalıştı.

Türkiye dönüşü asistanlık görevine devam etti ve 1991 yılında Grafoloji ve Sahtecilik alanında Kriminalistik Uzmanı oldu. 1991~1994 yılları arasında 3 yıl süreli Samsun Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünde, 1994~1998 yılları arasında Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünde çeşitli rütbelerde uzman ve yönetici olarak çalıştı.1998 yılında Ankara’ya Kriminal Polis Laboratuvarları Dairesi Başkanlığına atandı.

Daire Başkanlığında iken AR-GE Şube Müdürlüğü ile Grafoloji ve Sahtecilik Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2001 yılında Ukrayna (Kiev) Kriminal Laboratuvarına görevli olarak gönderildi; buradaki Kriminal Laboratuvar birimlerinde çalışma ve incelemelerde bulundu. 2002 yılında Kriminal Polis Laboratuvarları Dairesi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2003 yılında Almanya Federal Kriminal Dairesinde (BKA) görevlendirildi ve burada yine uzmanlık alanıyla ilgili çalışma ve incelemelerde bulundu. 2005 yılında Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğüne Müdür olarak atandı. Aynı yıl içinde İngiltere FSS Kriminal Laboratuvarına giderek burada inceleme, temas ve çalışmalarda bulundu. 1 yıl süreli Laboratuvar Müdürlüğü görevini müteakip 2006 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti.

2007-2017 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi olarak görev yaptı. 2017 yılında emekliye ayrıldı. Görevleri esnasında çeşitli rütbelerde iken; Polis Okullarında, Eğitim Merkezlerinde, çeşitli meslek içi kurslarda, Adalet Akademisinde, diğer bazı kamu kurum ve kuruluşlarında “Belge sahteciliği” başta olmak üzere Kriminalistik alanında ders, seminer ve konferanslar verdi. Uzmanlık alanıyla ilgili makaleler yazdı. Emniyet Teşkilatında görevli olduğu süreç içerisinde adli mercilerin talep ve görevlendirmeleri kapsamında Grafoloji ve Belge Sahteciliği Uzmanlık alanıyla ilgili resmi veya özel nitelikte binlerce bilirkişi raporu düzenledi.

Emekliye ayrıldıktan sonra Objektif Adli Grafolojik İncelemeler Laboratuvarını kurdu ve halen bu laboratuvarda uzman mütalaası /uzman görüşü verme, özel bilirkişilik ve danışmanlık hizmet ve faaliyetlerinde bulunmaktadır.